Hizmet Sözleşmesi | CLOUD ONY

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

CLOUD ONY® (CLOUD ONY® olarak anılacaktır). Hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “Müşteri” olarak anılacaktır.) Hizmet Sözleşmesi iş bu, internet üzerinden verilen hizmetler için geçerli olup gerçek bireyler veya tüzel kişilerle CLOUD ONY® arasında barındırma hizmetinin sağlanması için gerekli şartların belirlenmesi adına kurallardan oluşmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden ürün satın almadan önce hizmet sözleşmesinin tamamını okumuş olmanız gerekmektedir. Şartlardan birini veyahut birden fazlasını kabul etmiyorsanız lütfen sipariş vermeyiniz. Sipariş vermeniz halinde şartları kabul etmiş sayılacaksınız.

Konusu

CLOUD ONY®’e ait internet sitesi üzerinden müşteri tarafınca elektronik ortamda sipariş verilmesi aşağıda nitelikleri belirtilen hizmet ve ürünlerin satın alınması/satışı ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin saptanması iş bu sözleşmenin konusunu oluşturmaktadır. Sözleşmenin sanal ortamda imzalanmasını/kabulünü/onayını takiben, Müşteri, bu sözleşmenin imzalanmasına/kabulüne/onayına katılmak suretiyle, sözleşmeyi, sözleşmenin yanı sıra Hizmet Kullanım Şartlarını da bu sözleşmeden ayrılmaz ve bölünemez bir bütün olarak okuyup anladığını ve CLOUD ONY®’in zaman zaman internet sitesinde yapacağı güncellemeler ve düzenlemeleri de kapsayan ilave ya da farklı kayıt, şart ve politikalar da dahil olmak üzere iş bu Sözleşmedeki bütün kayıt ve şartlara bağlı kalmayı, bütün kayıt ve şartlara uygun davranmayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

Süresi

İş bu sözleşme, sözleşmeye ek olarak getirilecek hizmet taahhütnamesi süresince geçerlidir. Eğer sözleşmeye ek bir hizmet taahhütnamesi getirilmemiş ise sözleşme bir ödeme dönemi süresince geçerlidir, taraflardan biri, diğerine bildirmediği sürece bir ödeme dönemi kadar devam etmektedir.

Söz Konusu Ürünler

MÜŞTERİ ’nin CLOUD ONY®’e ait veri merkezinde kullanmak üzere göndermiş olduğu sunucuların ya da CLOUD ONY®’e ait kiralık sunucu, sanal sunucu, hosting ve diğer hizmetlerinin sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz, satış fiyatı CLOUD ONY®’in ait web sitesi üzerinden veya MÜŞTERİ ye gönderilmiş e-posta ile belirlenen hizmettir. MÜŞTERİ, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda okuyup teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş verdiğini, iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MÜŞTERİ, ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmek ile, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, adres, siparişi verilen ürün ve hizmetlere ait temel özellikler, vergiler dahil Türk Lirası fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

Askıya Alma & Hizmeti Sonlandırma

Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı CLOUD ONY®, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.

Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

Son ödeme tarihinden 10 gün sonra hizmet askıya alınmakta olup 30 gün içerisinde ödeme yapılmazsa hizmet sonlandırılmaktadır.

İade Şartları

Firmamız üzerinden satın alınan ürünlerde ilk 15 gün içerisinde ( alan adı, sla, sunucu kiralama & barındırma hizmetleri hariç) %100 sorgusuz geri ödeme garantisi bulunmaktadır. Kampanya dahilinde satın alınan paketlerde bulunan ücretsiz alan adı ve benzeri servislerin iadesi mümkün olmayıp, kampanya dahilinde alınan hizmet iade edilirse ücretsiz verilmiş olan ek servisin (alan adı vb.) ücreti kesilip kalan tutar iade edilecektir. 15 günü geçen hizmet modellerinde iade talep edilmesi halinde hizmet modeli alan adı, sla sunucu barındırma & kiralama değilse kalan süre hasaplanıp kalan tutar KDV düşüldükten sonra hesaba kredi olarak tanımlanır. İade işlemleri sadece ödeme yapılan kanala yapılabilmektedir, farklı kart, banka hesabı, kişiye iade yapılması mümkün değildir.

Fesih

MÜŞTERİ, yeni ödeme döneminde cloudony.com internet sitesi üzerinden müşteri girişi yaparak aldığı hizmeti iptal edip herhangi bir başka bildirim yapmaksızın sözleşmeyi fesih edebilmektedir. Bunun için hizmetin son ödeme tarihinin geçmemiş olması gerekir. MÜŞTERİ, sona eren sözleşme, iptal edilen hizmet ile ilgili herhangi bir şekilde bedel iadesi talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. CLOUD ONY®, her zaman sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. CLOUD ONY®’in sözleşmeyi fesih etmesi, hizmeti durdurması durumunda MÜŞTERİ’ye peşin ödenmiş olduğu ücretin sadece kalan kısmı iade edilecektir.

MÜCBİR SEBEP Tarafların kontrolü ve iradesi dışında gelişen ve makul denetim gücü dışında kalan ve tarafların iş bu sözleşme ile yüklendiği borçlarını yerine getirmelerini engelleyici ve/veya geciktirici önceden tahmin edilmesi mümkün olmayan, sayılanlarla sınırlı olmak kaydı ile savaş, iç savaş, terör eylemleri, deprem, yangın, sel benzeri tabi afetlerin meydana gelmesi mücbir sebep olarak değerlendirilecektir. Taraflardan biri, bir mücbir sebep ortaya çıktığında zaman kaybetmeksizin bunu derhal diğer tarafa bildirmek zorundadır. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde taraflar birlikte değerlendirme yaparak alınacak tedbirleri beraberce tespit edecek ve uygulayacaklardır. Taraflar mücbir sebep yüzünden yükümlülüklerini tam veya zamanında yerine getirememekten dolayı sorumlu tutulmayacaktır, mücbir sebep durumunun kesintisiz 30 (otuz) gün devam etmesi halinde iş bu sözleşme kendiliğinden münfesih hale gelecektir. Ancak Tarafların fesihten önce tahakkuk eden hak ve alacakları saklı kalacaktır.

İletişim Adresleri

Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

CLOUD ONY® sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Size yardımcı olmak için buradayız
Hayallerinize giden domain kayıt ve sorgulama işlemleriyle ilgili size yardımcı olalım.

Web Hosting paketlerinin Avantajları

Web hosting paketleri ile en hızlı web sitelerine sahip olun.

WordPress LS Cache

WordPress LS Cache eklentisi ile web siteleri artık x3 katı kadar hızlı açılıyor!

3 Saatte Bir Yedekleme

Verileriniz 3 saat gibi kısa periyotlarla yedeklenir, istediğiniz zaman bu verilere geri dönebilirsiniz

Uzmanlık Gerektirmez

Daha önce web sitesi oluşturmamış olsanız dahi birkaç adımda web sayfanızı yayınlayabilirsiniz.

Kontrol Paneli

Web sitelerinizi basitçe yönetmenizi sağalayan cPanel hosting kontrol panelini kullanıyoruz.

Yüksek Performans

Web Hosting hizmeti için sunucular katı hal sürücüsü olan SSD Sabit Disk'ler ile çalışır.

CLOUD ONY Kalitesi

Büyüyen ekibimiz ile birlikte kesintisiz web hosting hizmetini sizlere sunmak için çalışıyoruz.